Atlantikut Flyway, Maroku

Dita 1: Marrakech
Pick up at Menara Aeroporti Ndërkombëtar. Transferimi në hotel në varësi me kohë mbërritjes në këmbë rreth qytetit. Darka dhe nata ne hotel / riad në Marrakech.

Dita 2: Marrakech »Essaouira
Gëzojnë këtë ditë të mrekullueshme në plazhin e Essaouira ku ne mund të marrë një rënie e horizontit pas një makinë të shkurtër nga Marrakech. Arkitektura Essaouira e tregon tipare të dy portugalisht dhe frëngjisht dhe Berber, është një kështjellë mahnitëse mbrojtur nga UNESCO. Shtëpitë e tij të bardhë, atmosfera e qetë, kafene klasik të saj rrugë dhe peshku të freskët shijshme bën një duhet të përmbushë në Marok. Nëse udhëtimi është në qershor mos të festivalit të famshëm Gnawa. Darka dhe nata ne hotel / riad në Essaouira.

Dita 3: Essaouira »Agadir
Kjo ditë do të të mësojmë plazhet e Sidi Kaouki, një fshat i vogël berbere me një plazh të madh të egra të rërë të artë dhe të pyjeve argan, dhe i vetmuar plazhet me ujërat Taghazoute shumë të qartë të mbrojtur nga Ghir Cape, ku ne gëzojmë ajër të pastër Atlantike dhe më e guximshme përsëri mund të notit në ujërat e ftohtë, mendojmë panoramike e saj dhe më në fund arrijnë në Agadir si një feniks nga hiri, kur u rishfaq pas tërmetit të 29 shkurt 1960 që shkatërroi qytetin është rindërtuar 2 km nga Epiqendra, për të çuar së bashku kryesore Avenue LARG arterie për të arritur Hassan II Bulevardi dhe Muhamedi VI Avenue në zemër të qytetit modern. Ecin nëpër Corniche dhe souks në portin e Agadir një nga më të rëndësishme të vendit, ne kemi humbur Teatrit Komunal, Lugina e Zogjtë në Bulevardin Mohammed V, Kabbah e 236 në lartësi që mbikëqyr gjirin e , u ndërtua në 1540 nga ech-Cheikh Mohammed themeluesi i Shtëpisë së Saud si mbrojtje
të qytetit. Opcioni për të vizituar Parkun Kombëtar të Souss-Massa. Darka dhe nata ne hotel në Agadir.

Dita 4: Agadir »Sidi Ifni
Pas mëngjes ju përzënë për “Zotin e lagunes” Sidi Ifni me 4×4 tonë ne do të jemi të kujdesshëm për të mos hap në rrugën e kalimin tuaj breshka në këtë popullsi do të shohin prani të fortë se ajo ishte Spanja dhe të kalojë nëpër qytetin e Tiznit njohur bizhuteri Berber, duke vizituar plazh me rërë të bardhë pranë tij dhe shumë të Sidi Ifni. Darka dhe nata ne hotel në Sidi Ifni.

Dita 5: Sidi Ifni “Tafraoute
Shkuarja në G’limime Anti Atlas vizitë qytetit dhe fshatit trëndafili Tafraoute dhe shtëpitë okër varur në shkëmbinj, i famshëm për bajame e saj, të naftës argan dhe prodhimin e këpucë lëkure, një vend për shëtitje në admiruar gjeologji e tij. Në Ameln jo shumë larg nga Tafraoute të kenë mundësinë për të ndaluar dhe të gëzojnë në luginën e mrekullueshme. Darka dhe nata ne hotel / riad në Tafraoute.

Dita 6: Tafraoute “Taroudante
Mëngjes dhe largimin me anë të Bahá Chtouka ishull vizitë në qytetin e mureve “Marrakech pak ‘Taroudant dhe të plotë të tregjeve interesante ulliri, vaj druri dhe argjendi kuti. Darka dhe nata ne hotel në Taroudant.

Dita 7: Taroudante »Marrakech
Portit testin të gjithë me makinë përmes Tinml Lartë Altas vizituar fshatin Xhamia dhe tipike të vogla para hyrjes në Marrakech. Në Marrakech ne do të kemi mundësi për të vizituar monumentet më të rëndësishme dhe monumentet e qytetit, Xhennete Menara, Xhamia Koutoubia, varret Saadian dhe Bahia Palace. Drekë në një restorant në qytet unik. Prapa rreth mureve të Marrakech, Agdal Xhennete, Gueliz e re lagje, Medina lashtë dhe tregjet dhe në fund e famshme Djemaa el Fna. (Për të parë më shumë dokumentacion për Route Marrakech tonë Qytetet Imperial). Darka dhe nata ne hotel / riad në Marrakech.

Dita 8: Marrakech
Transferimi për në aeroport në kohën e caktuar.

Më shumë informacion,

————————————————– ——————-

Almusafes Travel / Ejani dhe bashkohuni me ne. Ne, Afrika ju pret! Travel Agency – Maroku Travel / Maroku Travel / Fluturimet në Marok
4×4 në Marok / e udhëtimit në shkretëtirën

Agjenti: Faysal Mnawar

TFN. 24h: +34 681 196 424
E-mail: info@almusafir.es
Web: http://www.almusafir.es

Facebook | Twitter | Flickr | Blog | Youtube | Speciale | Katalogjet Virtual

Anuncios

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google+ photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google+. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

w

Conectando a %s

  • Blog Almusafir

    Blog ALMUSAFIR www.almusafir.es
A %d blogueros les gusta esto: